Letos v Varstveno delovnem centru Kranj praznujemo 10 letnico samostojne dejavnosti. Sredina prireditev »Različnost in glasba nas povezujeta« v Tehiškem šolskem centru je že peti dogodek v nizu desetih, namenjenih obeležitvi tega pomembnega mejnika. Naslov in namen prireditve odraža uresničevanje načela integracije za odrasle osebe z motnjo v duševnem in telesnem razvoju, vsebina pa povezovanje skozi skupno ljubezen do glasbe, plesa, ritma in igre, zabave in spoznavanja.
Program prireditve je nastal v sodelovanju z dijaki Tehniškega šolskega centra Kranj skozi mednarodni program »MEPI«. To je eden največjih mednarodnih programov, ki mlade spodbuja h aktivnemu in ustvarjalnemu preživljanju prostega časa in se je dodobra usidral na kranjskem Tehniškem šolskem centru. Ta je del vsebine nadgradil s povezovanjem in skupnim sodelovanjem dijakov in varovancev Varstveno delovnega centra Kranj. Še večjo raznolikost nastopajočih so dopolnili učenci Osnovne šole Naklo in učenci Osnovne šole Matija Čop. Kot poklon naši desetletnici so prireditev z nastopom dopolnili pevci Kranjskega okteta.
Uvodoma je na električne klaviature zaigrala uporabnica Varstveno delovnega centra Stanka Kuhar, dijaki Tehniškega šolskega centra in uporabniki VDCja pa so skupaj ustvarili poseben ritem z bobni. Iz tržiške enote VDCja so se predstavili s plesno točko na glasbo Rebeke Dremelj – Pojdi z menoj, dijak Tehniškega šolskega centra Kranj Aljaž Lukan pa nam je na harmoniko zaigral pesem »Na Roblek«. Eva Pirnat, uporabnica Varstveno delovnega centra Kranj, je nastopila z izraznim plesom na glasbo Montijev čardaš, zvrst ciganskega tanga. Osnovnošolci osnovne šole Naklo so navdušili z žonglerskim nastopom in z ostalimi spretnostmi. Dijaka Tehniškega šolskega centra z gledališko skupino Impro liga sta improvizirala naključno izbrano situacijo »Izobraževanje polžev« in nas pošteno nasmejala. Splet slovenskih ljudskih plesov so zaplesali osnovnošolci Osnovne šole Matija Čop, Kranjski oktet pod umetniškim vodstvom Milana Bajžlja je zapel tri pesmi in sicer: Na trgu, O kresu in ljudsko Zabučale gore. Prireditev je zaokrožil zborček Varstveno delovnega centa Kranj pod mentorstvom Polone Kandus in Barbare Čelik s pesmijo Rdeča mašna, svoje sposobnosti in kreativnost pa smo predstavljali tudi z glinenimi lastnimi izdelki. Skupaj smo skozi vsebino prireditve doživeli številne različnosti, ki bogatijo naša življenja in nas skozi različne oblike tudi povezujejo. Ponosni smo na sodelovanje, ki je v lanskem in letošnjem letu potekalo v obliki skupnih delavnic. Tehniško šolskem centru Kranj, direktorju centra gospodu Jožetu Drenovcu, mentorici programa »MEPI« in koordinatorki skupnega sodelovanja gospe Dani Černe ter dijakom se zahvaljujemo za dragoceno sodelovanje. Zahvaljujemo se tudi vsem ostalim sodelujočim OŠ Matija Čop, OŠ Naklo ter posebnim gostom Kranjskemu oktetu. Počaščeni smo, da ste številni obiskovalci s svojo prisotnostjo obogatili in omogočili izvedbo enega od 10 dogodkov, s katerim želimo v letošnjem letu obeležiti obletnico samostojnega delovanja.