Prejšnji teden se je v Kopru v sklopu 13. evropskega univerzitetnega prvenstva odvijala 7. revijalna tekma VDC-jev.
Ogrevanje.

Tokrat so se med seboj pomerili ekipi VDC Koper in VDC Vrhnika Idrija proti VDC Kranj in VDC Nova Gorica. Boštjan Nachbar je bil odsoten zaradi finala španskega prvenstva, medtem ko je Siniša Drobnjak, kot po navadi, sodil tovrstno srečanje. Smiljan Pavić, košarkar KK Šenčur je vodil ekipo VDC Koper in VDC Vrhnika Idrija,  Dragiša Drobnjak, letošnji državni prvak s KK Tajfun Šentjur in MVP finala, pa  je vodil ekipo VDC Kranj in VDC Nova Gorica. Zaključek je bil enkraten, nepozaben in obenem nenavaden, saj sta imeli ekipi namesto podpore v igri tokrat pomoč na trenerski klopi.

Rezultat ni bil v ospredju, pomembno je bilo druženje in zadovoljstvo uporabnikov, kot je dejal tudi naš slovenski reprezentant in delegat srečanja Nebojša Joksimović.
Po tekmi smo se hladili s sladoledom in se sprehodili še do obale.

Vir: Življenje je košarka. Na tej povezavi si lahko ogledate tudi video tekme.

Aleš Zupan, ki je pridno treniral košarko skozi vse leto in komaj čakal na tekmo, je zapisal:
S kombijem smo se peljali v Koper. Igrali smo proti VDC Koper. Imeli smo veselje in zabavo in šport. Bilo je fajn, dobili smo nove majice. Meni je bilo zelo všeč.

Uroš Rot pa je svoje misli strnil:
Zelo rad hodim na treninge košarke k Ivanu in Siniši, ker sta dobra trenerja. Zelo rad spremljam košarko in poznam dobra košarkarja Dragišo in Siniša. Moja vzornika sta brata Dragič. Še bom hodil na treninge.

 

Leave A Comment