V četrtek, 25.06.2015 je bil praznik, zato smo ostali doma. Razmišljali smo, kaj bi počeli in ker je bilo lepo vreme, smo se nekateri odločili, da jo mahnemo v gozd.
Skupaj z Nado in Martino smo se: Aco, Vladka, Zdenka, Uroš, Saša in Mojca – močno našpricani s sprejem proti klopom in oboroženi s kanglicami ter lončki, napolitankami in vodo, odpeljali proti Poljanski dolini v Nadino »skrivališče« borovnic.
To je bilo res pravo odkritje, saj toliko borovnic na enem mestu in tako debelih še nismo videli. Vneto smo jih nabirali in družno sklenili, da jih zaradi čudežnih snovi, ki jih borovnice vsebujejo, doma pojemo kar sveže. Borovnice namreč spadajo med najbolj zdrava živila. Zaradi velike vsebnosti vitamina C, kalcija, železa, fosforja in polifenolov jim rečemo tudi »super sadež«.





