V našo bivalno enoto so v soboto sredi junija prišli na obisk uporabniki VDC Polž Maribor. Sprejeli smo jih v avli in ker nas je bilo veliko, smo naše druženje pričeli v večnamenskem prostoru v pritličju. Stanka Kuhar jim je ob prihodu zaigrala na svojo harmoniko in s tem takoj naredila veselo vzdušje. V svojem imenu in imenu vseh nas je goste nagovorila naša vodja bivalne enote – ga. Tatjana Vertačnik. Predstavila je našo bivalno enoto, katero smo jim kasneje tudi ponosno pokazali.
Prinesli so nam darilo, za katerega se ob tej priložnosti še enkrat zahvaljujemo – čudovit glinen šopek, njihov lastni izdelek, je krasil ogromno škatlo samih dobrot.
Pogostili smo jih s sokom, sadjem in z veliko domačega peciva. Za »piko na i« pa je bila seveda kavica.
Z našimi gosti smo se pogovarjali o tem, kako živijo oni, kako mi, kaj delajo v službah, kdaj vstajajo, itd. Izvedeli smo tudi, da kratica Polž nekaj pomeni: pomagajmo osmisliti leta življenja.
Druženje z uporabniki VDC Polž je bilo za nas vse zelo zanimiv in vznemirljiv dogodek. Veseli smo, da smo dobili obisk, prijatelje, katerim smo lahko izkazali gostoljubje. Skupaj smo sklenili, da se bomo ponovno srečali.

Sobota pa z obiskom uporabnikov iz Maribora še ni bila zaključena… Po kosilu smo odšli na piknik, na katerega so nas prijazno povabili naši sosedje iz Centra slepih in slabovidnih.
V parku je bilo, ne le zaradi sence, ki jo naredijo ta mogočna drevesa, temveč zaradi prijetnih ljudi, ansambla, vzdušje izjemno prisrčno.
Z zanimanjem smo si ogledali nastope folklorne skupine z Bleda in si zavzeto ogledali narodne noše.
Zelo smo se zabavali in veselili. Bili smo navdušeni nad živo glasbo in prisrčnim pozdravom g. župana. Seveda pa smo tudi plesali. Kako ne bi, če pa so nas zasrbele pete še preden smo prispeli na piknik?

Iskreno se zahvaljujemo direktorici ge. Silvi Košnjek in stanovalcem za njihovo povabilo, vsem zaposlenim pa za obilno in izvrstno pogostitev.

 

Leave A Comment