Decembrski petek je bil tokrat v znamenju inuitov oziroma eskimov, kakor smo to ljudstvo včasih imenovali. Zaradi pomena imena eskim – človek, ki je surovo meso, pa imajo le ti raje, da se jih imenuje inuit – človek.
Andreja, ki je kar pol leta živela med njimi, nam je na energičen, zabaven način predstavila posebnosti inuitov in dežele ter njihovega načina življenja. Naredila nam je celo pravi njihov kruh s kitovo mastjo….roko na srce, odločili smo se, da bomo pri salami še naprej jedli našega gorenjskega 🙂
Mateja se je opogumila in se napravila v pravo pravcato inuitko…., lahko pa smo celo pobožali pravo kožo severnega jelena, škornje narejene iz kože tjulna, ki jo prej prežvečijo inuitske žene ter poskusili mehke tople rokavice, okrašene s kožo severne lisice…
Ob koncu celodnevnega programa, na katerega smo povabili še nekaj prijateljev, ki stanujejo v naši bivalni enoti, smo dobili za domov še inuitsko abecedo, zgodbe ter material za sanke in ostale delavnice, s katerimi si bomo lahko popestrili še marsikatero uro odhajajočega leta.
Vtisi uporabnikov





















